می دانستید قارچ یک آنتی بیوتیک قوی است ؟

دسته بندی: سلامت| 05 June 2016

قارچ حاوی قوی ترین داروهای طبیعی است. از میان 140000 گونه قارچ های مختلف در سراسر دنیا ، تنها 10 درصد آن شناسایی شده است. و از این میان حدود 100 گونه قارچ وجود دارند که منافع بی شماری برای سلامتی انسان دارند.

خوردن قارچ به جذب هر آنچه که در این گیاه وجود دارد، می انجامد و گاهی مانند یک آلاینده عمل می کند و بسیار خطرناک می شود؛ به همین دلیل است که شرایط رشد سالم قارچ بسیار اهیت دارد. جالب است بدانیدکه قارچ ها یک آنتی بیوتیک قوی هستند و برای انسان ها به شکل بسیار موثری عمل می کنند.

پنی سیلین ،استریتومایسین و تتراسایکلین همگی دارای آنتی بیوتیک های قوی هستندکه از عصاره قارچ گرفته می شود.خواص قارچ تنها به این موارد خلاصه نمی شود و طبق تحقیقات گسترده انجام شده مزیت های منحصر به فرد دیگری نیز ،نسبت به تاثیری که  بر سلامت انسان دارد،برای آن برشمرده اند:

  1. قارچ و مدیریت وزن : مطالعات ثابت کرده است که قارچ سفید مهم ترین جایگزین برای گوشت است که به کاهش وزن کمک می کند. خوردن یک فنجان قارچ در طول روز به جای گوشت، برای گروه های تحت مطالعه 3/6 درصد کاهش وزن و در ترکیب بندی اندام خود مانند کاهش دورکمر و بالا رفتن توانایی حفظ کاهش وزن را شاهد بوده اند.
  2. قارچ موجب بهبود تغذیه می شود: مصرف قارچ کیفیت رژیم غذایی را بهتر می کند و موجب بهبود تغذیه افراد می شود.
  3. قارچ سطح ویتامین D را افزایش می دهد: مصرف عصاره قارچ،به عنوان یک مکمل موثر برای ویتامین D2 و D3  و افزایش سطح ویتامین D  شناخته میشود.
  4. بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن با قارچ : زنجیره پلی ساکاریدها ، مخصوصا آلفا و مولکول گلوکان بتا در قارچ مسئول تاثیر بر عملکرد سیستم ایمنی بدن هستند و اضافه کردن عصاره قارچ به وعده غذایی موجب تعدیل سیستم ایمنی بدن می شود.

با وجود چنین فواید بی شماری برای سلامت بدن و بهبود سیستم ایمنی تان افزودن عصاره قارچ به سبد خریدتان خالی از لطف نخواهد بود و کمترین تاثیر آن تضمین سلامت جسمی شماست.