سوپ سبزیجات یک انتخاب عالی برای افطار

دسته بندی: سلامت| 11 June 2016

سوپ سبزیجات یک انتخاب بسیار عالی برای یک وعده غذایی است؛ در واقع سوپ سبزیجات به عنوان یک غذای لاغر کننده ثابت شده است. مخصوصا سوپی که مبتنی بر انتخاب  سبزیجات ایده آل باشد ؛ یعنی ما با مجموعه آنها مواد مغذی کلیدی مانند ویتامین ها و مواد معدنی را با کالری بسیار کمی دریافت می کنیم.

در میان انواع نان ها ، قندها ، چربی و نوشیدنی های مضر ، یک انتخاب کم کالری مثل سوپ سبزیجات ، گزینه خوبی برای سلامت بدن مخصوصا در ایام ماه مبارک رمضان است.

تحقیقات بارها و بارها ثابت کرده است که خوردن سوپ سبزیجات در وعده شام به عنوان پیش غذا ،جذب کالری را 20 درصد کاهش می دهد.دلیل آن هم بسیار ساده است؛ سبزیجات حجم معده شما را اشغال می کند و موجب می شود که به مدت طولانی احساس سیری کنید و میل کمتری برای خوردن غذای اصلی خواهید داشت.

آب طبیعی سوپ سبزیجات که سرشار از فیبر و ویتامین های C , D و K است، برای تنظیم سیستم ایمنی بدن بسیار مفید است و نیاز روزانه ما را به مواد مغذی تامین می کند.

سوپ سبزیجات به علت سلامت کیفی بالا گزینه عالی در وعده غذایی است و به سادگی به بازگرداندن آب بدن کمک می کند، مخصوصا در روزهای بلند ماه رمضان که ساعات روزه داری بسیار زیاد است.

مصرف یک وعده غذایی حجیم و کم کالری مثل سوپ سبزیجات به شکل منظم، بهترین راه برای کاهش وزن سریع است. برای هرکسی که به دنبال یک رژیم غذایی شدید است،سوپ سبزیجات یک راه موثر برای لذت بردن از سلامت کامل شماست چون خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد و به کنترل فشار خون کمک می کند و بدن را در برابر سرطان های خاص محافظت می کند.